18 липня 2018 р. викладачі кафедри економіки підприємства Греськів Олена Богданівна та Лук'янова Марія Михайлівна в межах виконання НДР кафедри "Теоретико-методологічне та організаційно-економічне обґрунтування подальшого розвитку аграрного виробництва та сільських територій регіону"долучилися до участі в роботі навчального візиту представників ОТГ Полтавської, Хмельницької та Чернігівської областей на тему «Сільськогосподарські кооперативи – осередок добробуту сільських громад», що проходив на базі Саранчуківської ОТГ в будинку культури с. Котів.
Під час презентації здобутків Саранчуківської громади та перспектив розвитку сільської місцевості її голова, - Петровський Володимир Михайлович, - поділився досвідом створення першої в районі об'єднаної громади та вирішення основних проблем, пов'язаних з цим процесом: організаційних, фінансових, кадрових.
Так, Саранчуківська ОТГ, створена у 2017 р., об'єднує 5 сільських рад (Саранчуківську, Вільховецьку, Котівську, Рибниківську, Тростянецьку) та налічує 2533 жителі.Площа громади – майже 95 км.кв.
На 2018 р. бюджет громади становить 15 млн. грн. Дохідна частина бюджету складається з податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) – 44%, єдиного податку - 32 %, майнового податку – 19 %, акцизного – 2%, інших надходжень (3 %).
За кошти місцевого та державних бюджетів у 2018 р. реалізується 8 проектів, зокрема реконструкція стадіону в с.Котів; капітальний ремонт Саранчуківського НВК "ЗНЗ І-ІІІст. – ДНЗ"Саранчуківської сільської ради (заміна покриття даху з утепленням горищного перекриття та фасаду, заміна вікон; реконструкція існуючої теплогенераторної із встановленням твердопаливного котла); покращення матеріальної бази КП "Благоустрій - Сервіс" (придбання подрібнювача гілок та деревини, придбання навантажувача); придбання обладнання комплексу "Пішохідний перехід" для ОТГ, капітальний ремонт місцевого ФАПу та прилеглої території.
На території Саранчуківської ОТГ діють два кооперативи:
- СОК "Кринички" – багатофункціональний обслуговуючий кооператив, заснований у 2015 р. громадою с. Котів, спеціалізується на наданні послуг з обробітку землі навісним та причіпним обладнанням, по переробці деревини та с/г відходів на паливні брикети, по переробці воску, по очищенню та калібруванні посівного і товарного зерна, по приготування кормів для тварин методом екструзійної переробки зерна, транспотрних послуг, входить до Кооперативного об’єднання «Асоціація сільськогосподарських кооперативів Тернопільщини».
- СОК "Бережанський край"- ягідний кооператив, заснований у 2016 р., налічує понад 500 членів,об'єднує 144 домогосподарства 8 сіл Бережанськогорайону; спеціалізується на вирощуванні та збуту ягід малини.
Під час семінару голова СОК "Кринички"Василь Михайлович Олексюк поділився досвідом діяльності кооперативу, провів екскурсію на виробничі потужності, де зокрема було продемонстровано роботу екструдера.
Як зазначили учасники семінару, важливим напрямом роботи є налагодження конструктивного діалогу між громадою та аграрними підприємствами, що орендують землю, з метою взаємовигідного об'єднання зусиль щодо вирішення проблем розвитку місцевості.
Вивчення досвіду роботи ОТГ спрятиме виявленню та систематизації актуальних проблем розвитку сільської місцевості та формуванню комплексу відповідних висновків та рекомендацій в межах виконання науково-дослідної роботи кафедри.
Марія Лук'янова, відповідальна за наукову роботу кафедри економіки підприємства