Саме під такою назвою відбулась лекція-практикум для студентів четвертого курсу агроінженерного факультету, підготовлена доцентом кафедри гуманітарних дисциплін ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» Ольгою Макух та студенткою-магістранткою спеціальності «Психологія» Львівського державного університету життєдіяльності Жанною Мосьондз.
Студентській аудиторії представлена тема: «Соціально-психологічні особливості виникнення любовної адикції». Сучасна психологічна наука констатує про погіршення психологічного здоров’я осіб, збільшення адиктивних форм поведінки, які обумовлені втратою емоційної та моральної складової у взаємовідносинах закоханих людей. І, звичайно, не усвідомленням значимості почуття кохання в нашому житті.
Проблема сучасного суспільства - усвідомлення психологічного змісту проблеми, пов’язане із розумінням любові як складного і багатовимірного почуття, яке в сучасному суспільстві зустрічається надто рідко. Частіше можна спостерігати подібну з нею любовну адикцію або інакше кажучи ‑ патологічну прихильність, залежність від партнера. Зміна психологічного стану супроводжується взаємозалежними відносинами (наприклад, чоловік-трудоголік та жінка, яка страждає шопоголізмом, азартними іграми, наркотиками тощо), які призводять до втрати довіри, почуттям відкидання та самотності.
Протягом заняття використовувались тренінги, обговорення та розв’язання ситуації на визначення смислового значення понять «закоханість – кохання – адикція», ознак здорового та нездорового кохання тощо.
У роботі лекційного заняття, особливо в дискусійному обговоренні змісту теми, взяли участь доценти кафедри гуманітарних дисциплін Богдан Луговий, Надія Островська та Світлана Пилипишин.
Важливо, щоб набутий практичний досвід слугував прикладом побудови власної системи життєдіяльності та сприяв міцності психологічного здоров’я молоді.