ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТУРИЗМУ
  (03548) 2-31-73   E-mail:  ekonom.prurod@gmail.com    Декану факультету
Україна тримає стрій!!!

Факультет економіки і туризму 

Проводить фахову підготовку за освітніми ступенями "МАГІСТР" та "БАКАЛАВР"

зі спеціальностей:

051 - ЕКОНОМІКА
071 - ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ
073 - МЕНЕДЖМЕНТ
242 - ТУРИЗМ

Детальніше про вступ

ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВОГИХ ГУРТКІВ «АГРОХІМІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ В ЕКОЛОГІЇ» І «ТОКСИКОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА» кафедри екологія, охорона навколишнього середовища та збалансованого природокористування факультету «Економіки і природ

1     02.12.2022 р. відбулось засідання студентів-гуртківців разом із викладачами, керівниками студентських наукових гуртків Надії ГЛОВИН «Агрохімічні дослідження в екології» та Олега ПАВЛІВА «Токсикологічні дослідження навколишнього середовища» кафедри «Екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування»  у вигляді наукового обговорення аналізу досліджень на тему: «Візуальний метод визначення дефіциту елементів живлення в рослинах». 

     Засідання розпочате із виступу керівника гуртка і зав. кафедри доцента Олега ПАВЛІВА, де наголосив на важливості проводити наукові студентські дослідження, відвідувати аграрні господарства та пропонувати свої результати спостережень для втілення аграрникам.

2    Роман ВОЗНИЙ, гуртківець, доповів про візуальні агрохімічні методи дослідження,  що для росту й розвитку рослина потребує цілої низки елементів, кожен з яких відіграє власну — більшу чи меншу, але завжди важливу роль і відповідну функцію. Наявність якогось із елементів у кількісному вимірі можна визначити лише за допомогою листкової, тканинної діагностики, аналізів ґрунту. Однак найбільш простим і найбільш доступним способом з’ясування, від нестачі якого елементу страждають рослини, для еколога є візуальний огляд.

53    Вікторія ОСТАП`ЮК, учасниця гуртка, продемонструвала, що є елементи живлення мобільні (N, P, K, Mg), а є немобільні (Ca, Zn, Mn, Fe, В). Перші циркулюють у процесі вегетації та хімічних перетворень по різних частинах рослини. А другі перебувають в рослин у нерухомому стані. Під час проведення підсумків роботи дослідження наведено перспективні напрямки наукових досліджень у цій сфері, визначено альтернативні методи внесення добрив в ґрунт.

   Надія ГЛОВИН у доповіді наголосила, що застосовуючи візуальний метод визначення дефіциту елементів живлення в рослинах, ми повинні пам’ятати про певні важливі моменти. По-перше, що певні симптоми не завжди притаманні лише дефіциту якогось елемента. І по-друге, коли вже з’являються симптоми нестачі елементів живлення на культурах, то це свідчить, що зміни вже відбуваються і проблема потребує швидкого вирішення. Тому візуальний метод не є основним, а лише способом додаткового контролю і своєрідним сигналом для прийняття важливих рішень.

    Результати досліджень ми подаємо у наукових матеріалах студентських та науково-практичних конференцій та інших наукових виданнях у навчальних закладах.

   Ця корисна інформація є актуальною для дрібних аграрних господарств (особливо при вирощуванні пряних, олійних чи ефіро-олійних культур), з працівниками яких гуртківці консультуються. Спільні дослідження є передумовою для майбутнього у кар`єрі студентів-учасників наукової гурткової роботи.
 
Надія ГЛОВИН,

 

 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme