26 вересня 2023 року на факультеті економіки і природокористування відбулися збори кураторів академічних груп. Деканша факультету Любов ЯРЕМА обговорила аспекти освітнього процесу з урахуванням збільшення цьогорічного числа вступників та концепцію навчання на 2023-2024 навчальний рік.
Освітній процес нерозривно пов’язаний із виховним. Ідеться не лише про здобуття професійних знань, а й про набуття життєвого досвіду, а також створення безпечних і комфортних умов для всіх учасників освітнього процесу.
Одним із напрямів є кураторська робота, провідниками якої серед студентської молоді є куратори академічних груп. Метою діяльності кураторів є допомога здобувачам в адаптації до навчання, виховання всебічно розвинутого фахівця з організаторськими якостями та активною громадянською позицією.
Очільниця факультету відмітила, що перші тижні поточного навчального року, як правило, проходять у зосередженій побудові векторів освітнього та виховного процесів, встановлення довіри і контактів першокурсників із студентами старших курсів, студентським самоврядуванням та адміністрацією навчального закладу. В такому форматі розвитку діяльності факультету, суттєву роль відіграють майстерність і мудрість кураторів академічних груп. Основні шляхи роботи наставників академічних груп повинні бути спрямовані на формування колективного студентського середовища, підтримку розуміння освітнього процесу, забезпечення динаміки виховної складової освітньої діяльності, вивчення та контроль житлово-побутових умов здобувачів вищої освіти. Надалі деканша факультету наголосила на відповідальному спрямуванні зусиль кураторів на посилення виховної і роз’яснювальної роботи зі студентськими колективами. Наставник повинен постійно надавати допомогу студентам у вирішенні проблем, пов’язаних з навчанням, постійно комунікувати із здобувачами вищої освіти, своєчасно реагувати на проблеми, які необхідно вирішувати в студентському житті, контролювати активність участі їх у дистанційній та змішаній формах навчального процесу, стимулювати до вчасного виконання практичних та модульних робіт.
Завідувач відділом гуманітарної освіти та студентських справ Володимир ЗАЙЧУК ознайомив викладачів з планом виховних заходів та пам’ятних дат на навчальний рік. Також у своєму виступі наголосив про важливість проблемного питання сьогодення – воєнного стану, що вимагає особливих підходів до організації виховної роботи у закладі вищої освіти, навчальній групі. Cаме зараз здобувачі вищої освіти найбільше потребують підтримки та розуміння. Той факт, що студенти, на жаль, поступово вимушено звикають до нових реалій, не означає, що вони можуть обійтися без підтримки наставників і родини. Вони, як ніколи, її потребують. Їм потрібна наша впевненість у тому, що все буде добре, наша стійкість та віра в перемогу.
Завданням куратора в умовах воєнного стану є підтримка і надання здобувачам освіти допомоги в нормалізації та стабілізації психічного стану як через особистий прояв посиленої уваги, так і звертання до практичного психолога для подальшої психологічної підтримки.
Кураторам було надано розлогу інформацію про правила проживання, поселення, переселення і виселення здобувачів з гуртожитків, етику поведінки та права пільгових категорій.
Сьогодні перед кураторами стоять нові виклики. Їхня діяльність потребує високого рівня культури, належної психолого-педагогічної підготовки, відданості педагогічній справі, - наголошувалось на зборах. Лише за такої умови куратор зможе формувати особистість студента.
Деканат факультету економіки і природокористування